Matematyka
jolada
1

Zadanie 1 Tona aluminium kosztuje około 5 tys. zł. Pusta aluminiowa puszka waży 16g. Ile kosztuje aluminium zużyte na wyprodukowanie jednej puszki?  Obliczenia: Odpowiedź: Zadanie 2 a) 6 mil - ile to kilometrów?                                                           Ciekawostka:    b) 20 cali - ile to centymetrów?                                                     1 mila=1609m c) 30 stóp - ile to metrów?                                                             1 cal=2,54cm                                                                                                    1 stopa= 12 cali     DAJĘ NAJLEPSZĄ ! + DZIĘKUJĘ 

+0
(2) Odpowiedź
wojtaszek1

1. 1tona=5000zł 16gr= 0,000016t 0,000016*5000 = 0,08zł = 8gr - odp 2. a. 9 km 654 m = 9654 km b. 50 cm 8 mm = 50,8 cm c. 9m 144 mm = 9,14400 m

olenka12231

1000kg - 5000 zł 0,016 kg - x zł 1000x = 0,016 x 5000 x = 0,016 x 5000 / 1000 = 0,016 x 5 x = 0,08 zł = 8 groszy na wyprodukowanie puszki aluminiowej potrzeba 8 groszy. zad 2 a) 6*1609 m = 9654 m = 9,654 km b) 20* 2,54 cm = 50,8 cm c) 30 * 12cali= 360 cali 360 * 2,54 cm= 914,4 cm = 9,144 m

Dodaj swoją odpowiedź