Matematyka
Jakubor
1

w opakowaniu jest 12 jajek i kosztuje 4 zł 80gr.Ile kosztuje opakowaniez z 20 jajkami jesli cena jest taka sama

+0
(2) Odpowiedź
Patrycja142

12 - 4,80 [zł] 20 - x [zł] 12x = 4,80 * 20 12x= 96 x =  8 [zł] Odp. 20 jajek kosztuje 8zł

bartekszt

4zł80gr= 480gr 480gr:12=40gr 20•40gr=800gr=8 zł

Dodaj swoją odpowiedź