Matematyka
bbss
1

POMÓŻCIE!!....zadanie Pan Wiesiek właściciel sklepu Rtv,kupił w hurtowni 25 odtwarzaczy w cenie 1375 zł za sztukę.Kiedy udało mu się je wszystkie sprzedać,obliczył,że przyniosły mu one 4450 zł zysku.Ile kosztował odtwarzacz w sklepie pana Wieśka

+0
(2) Odpowiedź
lusko

1375 x 25 = 34375 34375 + 4450 = 38825 38824 : 25 = 1553 Odp . Odtwarzacz w sklepie pana Wieśka kosztuje 1553 zł

zychoxx

25 * 1375zł = 34 375 zł 34 375zł + 4450zł = 38 825 zł 38 825zł/ 25 = 1553zł

Dodaj swoją odpowiedź