Matematyka
agacia9624
1

CENA JEDNEGO KILOGRAMA JABŁEK NA TARGU WYNOSI 2,4ZŁ. TE SAME JABŁKA W SKLEPIE KOSZTUJĄ 3ZŁ. A)O ILE PROCENT CENA JABŁEK W SKLEPIE JAST WYŻSZA OD ICH CENY NA TARGU? B)O ILE PROCENT TAŃSZE SĄ JABŁKA NA TARGU NIŻ W SKLEPIE?

+0
(2) Odpowiedź
kitka123

Dane: targ-2, 4zl sklep-3 zl a)3-100% 2,4-x 2,4*100/3=240/3=80% 100%-80%=20% Odp.Na targu jabłka są tańsze o 20%. b)100%-80%=20% Na targu jabłka są droższe o 20% Liczę na najlepsze! Pozdro;)

oolinka12

2,4 ----- 100% 3,0 ----- x x= 3,0*100/2,4=125% 125-100=25% Cena w sklepie jest wyższa o 25% 3,0 ----100% 2,4 ---- x x= 2,4*100/3,0=80% 100-80=20% Cena na targu jest o 20% niższa niż w sklepie.

Dodaj swoją odpowiedź