Mathematics
RexKemnitz
15

you had $23.87 to spend on eight notebooks.After buying them you had $4.27.How much did each notebook cost

+1
(1) Answers
Aone

Each notebook cost 2.47$i got my answer by doing 23.87-4.27=19.6÷4.27=each notebook cost 2.47$

Add answer