Mathematics
KalaHeinsohn475
15

Which is the best buy? 3 bottles of juice for $6.72 11 bottles of juice for $24.86 9 bottles of juice for $20.25 16 bottles of juice for $35.68 Which is the best buy? 10 bars of soap for $23.20 16 bars of soap for $36.48 13 bars of soap for $29.51 12 bars of soap for $27.60 2 questions for 20 pts

+1
(1) Answers
Joselyn

3 bottles of juice 6.72/3 = $2.24 < amount paid for each bottle 11 bottles of juice 24.86/11 = $2.26

Add answer