Mathematics
JohnathanBlafield
26

Trevor had $24 to spend on 5 pens. After buying pens he had $4. How much did each pen cost?

+2
(2) Answers
edoi

Each pen costed 4 dollars.

ddreaden67

$5 is the answer. It is easy. What grade is this?

Add answer