Mathematics
Brittanyhart
33

Trevor bought apples that cost 0.92 per pound he paid 5.52 for the apples how many pounds of apples did he buy

+3
(1) Answers
abbyludixon

.92x=5.52      divide by .92 x=6 Trevor bought 6 pounds of apples

Add answer