Mathematics
quint
9

Organic apples are on special for $1.80 per pound. does total cost vary inversely or directly with the number of pounds purchased? find the cost of 2.1 pounds of apples.

+0
(1) Answers
Groves977

for 2.1 pounds of organic apples you would have to pay 3 dollars and 78 cents

Add answer