Mathematics
Melgaratania199
4

If the price of tape is $10.00 for 8 rolls, how much does one roll cost? a. $1.40 b. $2.10 c. $1.15 d. $1.25

+0
(2) Answers
rosie777

$1.25 is the answer 10/8=1.2 working out

fusionstar7

if you divided $10.00÷8 is (D) $1.25

Add answer