Mathematics
austinslind
6

DVDS are on sale for $24 each. Which expression can be used to find the cost in dollars of buying 4 DVDS. can someone tell me the answer plz

+0
(2) Answers
Burberry

you should only multiply cost of one DVD $24 by 4 $24*4=$96  then from their you will get your answer 

Lynor

$24 for one DVD So, 24 x 4 for 4 DVDs 24 x 4 = 96 Your answer is $96

Add answer