Geography
Alethia305
15

a craft project took Angela 2 hours to complete and cost $6.25 for materials she wants to sell the project for the cost of materials plus $5.00 per hour for her labor what should her selling price be?

+1
(1) Answers
leonchris480

16.25 the selling price 2hrs. to complete @ 5.00 = 10.00 6.25 for supplies add 10.00 + 6.25= 16.25

Add answer