Mathematics
Jessacx
23

4. Molly had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost? 

+2
(2) Answers
doohdahdan

21-13=8 8/2=4 Each notebook costs $4 Hope this helps :)

Madyson

First you do 21 - 13 and you get 8 8 divided by 2 notebooks = 4 Each notebook was $4.00 Hope this helps!

Add answer